Културен афиш

назад

КУЛТУРНИ  ПРЯВИ

ЮНИ  2019

 

1 юни, събота

10.00 часа, пл. “К.Величков”

Празник на смелостта и добрината – с участието на

ПТА „Албена“, Вокална акдемия“

и брейк формация „Безименните“

 към Младежки дом

 

 2 юни, неделя

ДЕН НА БОТЕВ И ЗАГИНАЛИТЕ ЗА БЪЛГАРИЯ

11.30 часа,  пл.”Съединение”

ПОКЛОНЕНИЕ пред паметника на Христо Ботев

 

17 юни

Фестивал на изкуствата Арт идея-арт алея

/по  отделна програма/

 

5 юни, сряда

18.30 часа, ДКТ “К.Величков”

Годишен концерт на

Представителен танцов състав „Детство“ към ОДК

 

6 юни, четвъртък

10,30 и 15,00 часа, Библиотека “Н.Фурнаджиев"

Прожекция на филма “БАМБИ”

Режисьор:  Дейвид Ханд

 

19.00 часа, ДКТ “К.Величков”- голяма сцена

Спектакъла “Грамофонът“

 

7 юни, петък

19.00 часа, ДКТ “К.Величков”- камерна сцена

Спектакъла “Как се търси нов съпруг“

 

78 юни

Фестивал на мажоретните състави

“Слънчева Бесапара“

/по  отделна програма/

 

10 юни, понеделник

18.30 ч. зала „М-ро Г.Атанасов“

Концерт на Школа по класически и модерен балет „Радост“ и Школа по спортни танци „Диамант“ към ОДК

 

19.00 часа, ДКТ “К.Величков”- голяма сцена

Спектакъла “Верига от думи“

 

11 юни, вторник

18.30 ч. зала „М-ро Г.Атанасов“

Концерт на Формация за автентичен фолклор

„Гласовете на Орфей“ към ОДК

 

12 юни, сряда

17: 30 часа - в зала "Устрем" на Младежкия дом

Представяне на книгата на Владимир Зарев "Чудовището"- история за " старостта, която настъпва, и за младостта, която не иска да се върне"

 

18.00 ч. зала „М-ро Г.Атанасов“

Концерт на Чавдар Ралчев – 45 години на сцената

 

18.00 ч.  читалище „Виделина“

Фестивал за градска и забавна песен „Георги Шаранков“

 

 

13 юни, четвъртък

10,30 и 15,00 часа, Библиотека “Н.Фурнаджиев"

Прожекция на филма “БАМБИ 2“

Режисьор: Браян Пиментал

 

18.00 ч.  читалище „Виделина“

Фестивал за градска и забавна песен „Георги Шаранков“

 

17 юни, понеделник

18.00 ч.  галерия „Г.Машев“

Изложба на Доменико Винчели

 

18.30 часа, ДКТ “К.Величков”

Юбилеен концерт на

Детско-юношестки ансамбъл „Елица“

 

18 юни, вторник

19.00 часа, ДКТ “К.Величков”- голяма сцена

Спектакъла “Жена ми се казва Борис“

 

20 юни, четвъртък

10,30 и 15,00 часа, Библиотека “Н.Фурнаджиев"

Прожекция на филма “ЛЕЙДИ И СКИТНИКА“

Режисьори: Хамилтън Лъск, Клайд Джероними, Уилфред Джаксън

 

18.30 ч. зала „М-ро Г.Атанасов“

Годишен концерт на

Представителен детски хор „Слава Русева“

 

20 юни – 19 юли

          ПРОГРАМА ЗА ДЕЦА „ЛЯТО С МУЗЕЯ“

/по отделна програма/

 

24 юни, понеделник

19:00 ч. Голяма зала, Младежки дом

„Пуканки“ – по Бен Елтън

Представление на Младежки театър ‚Приятели“

 

26 юни, сряда

19.00 часа, ДКТ “К.Величков”- голяма сцена

„Спящата красавица“ - балет

 

27 юни, четвъртък

10,30 и 15,00 часа, Библиотека “Н.Фурнаджиев"

Прожекция на филма “ЛЕЙДИ И СКИТНИКА 2“

Режисьори: Дарел Руни, Жанин Русел

 

18.30 ч. зала „М-ро Г.Атанасов“

Концерт симфонична музика

Диригент: Григор Паликаров

 

19.00 часа, ДКТ “К.Величков”- камерна сцена

Спектакъла “Съединението на двете Кореи“

 

 

Продължаваща изложба

до 7 септември 2019 г.

 „ПЕСЕНТА НА ДЪРВОТО“

 съвместна изложба с РЕМ – Пловдив

Етнографска експозиция, ул. „Отец Паисий“ № 8

 

 

/Възможни са промени и допълнения в афиша/